Prosinec 2008

Nechceme reklamy nad záhlavím!

30. prosince 2008 v 17:46 | Lucinka&Koníci
Toto si dejte prosím na blog! Aby admini viděli,že nechceme nad záhlavím reklamy.Pokud se vám reklamy líbí tak si je tam nechte ale stejně vám zmizí!

Historie Vánoc

25. prosince 2008 v 19:54 | Lucinka&Koníci
Vánoce jsou křesťanskými svátky, které každoročně oslavují zrození Ježíše Nazarethského. Na jejich počest se konají speciální bohoslužby.

Roku 354, byly Vánoce, jakožto křesťanský svátek, oficiálně uznány papežem Liberiusem a to k datu 25. prosince. Poněvadž se pravoslavná církev řídí juliánským kalendářem, který představuje 14ti denní posun od kalendáře gregoriánského, slaví Vánoce až 7. ledna (tzn. 25. prosince dle gregoriánského kalendáře).

Vánoce jsou svátkem narození Páně. Připomínají narození Ježíše Nazarethského, dle Nového Zákona, narozeného v Betlémě. Bohužel přesné datum nám není známo. Marek a Jan jej ve svém evangeliu neuvádějí, avšak zdůrazňují duchovní příbuznost s Janem Baptistou, důležitou osobností Nového Zákona předpovídající příchod Spasitele. Jeho existencí se oba zabývají na začátku svých evangelií.

Narození Ježíše se datuje k roku 1 n.l (ten označuje jeho narození, tou dobou rok jako časová jednotka ještě neexistoval) od vrcholného středověku. Poslední studie však ukázaly, že Ježíš se narodil spíše kolem roku 4. př. n. l. Mějme ovšem na paměti, že křesťanská tradice je zde pro připomenutí této události, narození Spasitele, nikoli pro oslavu data samotného.

Před Vatikánskou reformou, se slavil 1. leden jako den Ježíšova obřezání. Ježíšovy rodiče se řídily židovským zákonem nařizujícím obřezání dítěte osm dnů po narození. I dnes si pravoslavní připomínají tento svátek. Pro ně je dokonce důležitější než zrození samotné, neboť znamená vstup božského potomka do společenství mužů a tím skutečný začátek křesťanství.


Koníci a snížek

25. prosince 2008 v 18:31 | Lucinka&Koníci |  VÁNOCE
Tak to jsou moje obrázky s koníkama, které jsem našla na netíku.Jsou moc krásné.Bez zdrojíku si je můžete dát na svůj blog!Obrázky moje nejsou!Našla jsem je na netu takže jsem je jenom našla a některé ukradla :)

Vánoce byli suprový!!

25. prosince 2008 v 18:20 | Lucinka&Koníci |  VÁNOCE
Vánoce se mi moc líbili.Byli vážně moc nejlepší!Dostala jsem hodně dárků ale byli i drahé.To mi vůbec nevadilo.Byli vážně moc skvělí!Jinak tady tot si dejte na blogísek plss je to nutné aby jste zachránili i minulé vánoce a ty vánoce,které zas někdy příště budou!


Na vánoce jsem se hrozně moc a moc těšila.Vánoce se mi nejvíce líbí.Jsou moc krásné,protože vždy dostanu nějaké dárečky které si sama přeji od Ježíška.Jenže Ježíšek neexistuje a tak mi dárky nosí rodiče.Dárky se mi vždycky žačínají líbit.Tyto vánoce byli NEJLEPŠÍ na SVĚTĚ!Nevím co dál psát.Tak ahojky zase napíšu nebo dám obrázky koníků na bloček.ahojky!papa!

Moje vymyšlená Vánoční básnička

24. prosince 2008 v 15:57 | Lucinka&Koníci
Krásný stromek,
zlaté jmelí,
ať za okny sníh se bělí.
Stálé zdraví,pevný krok ať Vás baví nový rok!


Krásný stromek,
žluté jmelí,
ať za okny sníh se žlutí.
Stálé mládí,pevný zub ať máte rádi nový rok!

vánoční pixelky

23. prosince 2008 v 20:25 | Lucinka&Koníci |  VÁNOCE

Vánoce,Vánoce přichazejí!

23. prosince 2008 v 20:09 | Lucinka&Koníci

Vánoce přicházejí a jsou za dveřmi.Zítra již už jsou a budou krásné a veselé.Někdo ježiška mít nebude ale někdo ano.Vánoce to je nejlepší svátek ze všeho.Vždycky se dostanou nějaké dobré dárky pro všechny.Hlavně děti jich mají vždy moc.Přiznám se, že jich budu mít asi jenom 8 ale to není zas tak moc.Budeme mít nejlepšího JEŽÍŠKA asi.Ale to není jisté jestli ano nebo ne.Mno je mi to jedno ale jsem ráda že máme aspoň ty Vánoce a ještě samé prázdniny.Na vánoce se jistě posílají pohlednice vánoční a ještěse kupují dárky,zdobí se stromečky,uklízí se celý byt.Na Ježíška věří některé děti ale já ne.Dárky tam dává často mamka když se dívám na televizi.Vidím to jak to tam nese.Vánoce si pořád dobře užívám aby pořád byly.Já je chci mít velice dlouhé ale do školy se zrovna netěším.Dostali jsme málo úkolů ale proč zrovna přečíst knihu?Proč musíme číst 40 stran?Tolik hodně?To je na mě už asi moc.Doufám že si Vánoce krásně užijete.Udělám vám krásné vánoční přáníčka a dám je na blog.


Šťastné a Veselé

Na nebi létají v podvečer andělé,
pod bílou peřinou spí celá zem.
Šťastné a Veselé Vánoce VŠEM!


Narodil se Kristus Pán

Narodil se Kristus Pán, veselme se,
z růže kvítek vykvet nám, radujme se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se.
Jenž prorokován jest, veselme se,
ten na svět poslán jest, radujme se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se.
Člověčenství naše, veselme se,
ráčil vzíti na se, radujme se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se.
Goliášové ven, veselme se,
člověk jest vykoupen, radujme se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se,
z života čistého, z rodu královského,
nám, nám, narodil se.

Štěstí,zdraví,

Štěstí, zdraví, pokoj svatý vinšujeme vám,
nejprv panu hospodáři pak našim dítkám.
Zdaleka se béřeme, novinu vám neseme,
co jest se nám přihodilo v městě Betlémě.


Narodil se tam synáček, posílá mě k vám,
byste mu koledy dali - však já mu ji dám.
Chlebíčka nechce bráti, nakrmila ho máti,
radš tolárek neb dukátek máte poslati.


Pěkně prosím, odbuďte mě, nemám tu kdy stát,
ještě musím do Betléma dítko kolíbat.
Dítko je to bohatý, v nebi vám to zaplatí,
že se budete po smrti s ním radovati.


Šťastné a Veselé Vánoce přeji VŠEM! ahoj


Jupí už se blíží vánoce

20. prosince 2008 v 18:00 | Lucinka&Koníci

Vánoce jsou už mezi námi!Na ně jsem se moc těšila!